Jak se vyrábí vrata

Garážová vrata DoorHan se vyrábí ve výrobním závodě v Kadani v Severních Čechách. Je zde vybudována nová výrobní hala, která je vybavena nejmodernějším zařízením. Také je zde umístěna nejnovější výrobní linka na výrobu sendvičových panelů pro sekční vrata. Všechny součásti garážových vrat jsou vyrobeny na certifikovaných strojích světové úrovně. Veškeré použité součásti vrat jsou podrobeny testům v souladu se světovými standardy. Výroba garážových sekčních vrat a průmyslových sekčních vrat je přímo na míru, dle požadavku klienta.

Samotný proces výroby sekčních garážových vrat je plně automatizován a díky počítačovému řízení, se vyrábí doslova na běžícím pásu, v různých barvách a rozměrech. Proces začíná výrobou sendvičových panelů. Panely jsou vyráběny na automatizovaných strojích, kam jsou umístěny ocelové plechy, na které je vyražen požadovaný design – drážka, kazeta nebo povrch imitace dřeva. Tento upravený plech putuje do automatizované linky, kde dochází k plnění polyuretanovou pěnou. Pěna je rovnoměrně rozprostřena do výšky 40 mm. Následuje nalisování druhého plechu a dochází k maximální vytvrzení pěny.

Takto upravené panely jsou upraveny na požadovaný rozměr klienta. Následně jsou k panelům dodána potřebná kolečka, kování, panty a případně další příslušenství. V případě motorového ovládání je dodán pohon včetně požadovaného příslušenství nebo je přidána klika pro ruční ovládání.

Poté jsou garážová vrata převezena do expedičního skladu, odkud kamiony rozváží vrata po celé Evropě. U nás se nejvíce garážových vrat prodá v Praze, Ostravě a v Plzni.

Připravili jsme pro Vás i videa z výroby garážových vrat.